Liverpool pobijedio Napoli, ali ipak nije mogao do prvog mjesta u grupi

Liverpool je s 2:0 slavio protiv Napolija u zadnjem kolu grupe A Lige prvaka. S tim rezultatom je Napoli kao prvi u grupi otišao u nokaut-fazu, a Liverpool kao drugi. Ajax, koji je u gostima pobijedio Rangerse 3:1 nastavit će evropsku sezonu u nokaut fazi Evropa lige kao treća momčad u grupi.

Jako loša i nesadržajna utakmica

Napoli je uoči susreta bio u ogromnoj prednosti. Italijani su imali tri boda više. A kako su u prvoj utakmicu u Napulju slavili s visokih 4:1, Redsima je trebala pobjeda od četiri gola razlike. S obzirom na očajnu formu Kloppove momčadi i na sjajnu igru Napolija, jako je bilo teško očekivati čudo na Anfieldu. Toga su bili svjesni i igrači Liverpoola i to je bio jedan od razloga zbog čega smo u prvih 45 minuta gledali jako lošu i nesadržajnu utakmicu.

Liverpool se kasno probudio

U prvom dijelu niti jedna momčad nije imala udarac u okvir gola, a prvi korner smo vidjeli tek u 51. minuti. Prvo veliko uzbuđenje smo vidjeli u 53. minuti. Nakon ubačaja iz prekida Ostigard je bio najspretniji, pobjegao je odbrani Liverpoola i lagano je zabio za 1:0. Ipak, nakon 6, 7 minuta provjere gol je poništen zbog minimalnog zaleđa norveškog igrača. Taj poništeni gol nije bio znak da ćemo gledati bolji nogomet niti je bio okidač za uzbuđenja na mitskom stadionu Liverpoola. Upravo suprotno.

Kao da su obje momčadi jedva čekale kraj. Liverpool je bio svjestan da ne može za 20-ak minuta napuniti mrežu Napolija. A gosti su uživali u komotnoj situaciji u kojoj su se našli i znali su da im Liverpool ne može nauditi. No, u 86. minuti ipak gol za Liverpool. Nakon ubačaja iz ugla sjajno je skočio Nunez, Meret je loptu zadržao na gol liniji, a Salah je bio prvi na loptu i ugurao ju je u mrežu za 1:0. Liverpool je zabio i drugi gol na sličan način u 97. minuti. Van Dijk je skočio nakon kornera, Meret je odbio, a Nunez je s linije zabio za konačnih, ali nedovoljnih 2:0.