Liverpool stigao na šest bodova od Citya, u razmaku od tri minute zabili Mane, Salah i Diaz

Nogometaši Liverpoola pobijedili su Norwich City sa 3-1 (0-0) u dvoboju 26. kola engleske Premier lige i privremeno se našli na šest bodova zaostatka za vodećim Manchester Cityjem.

Liverpool je do 64. minute bio u zaostatku, nakon što je u 48. minuti Rashica donio vodstvo gostima iz Norwicha. No, tada su u razmaku od tri minute Sadio Mane (64) i Mohamed Salah (67) preokrenuli rezultat, a za konačnih 3-1 pogodio je Luis Diaz (80).

Pobjedu je odnio i Chelsea koji je s minimalnih 1-0 slavio na gostovanju kod Crystal Palacea. Hakim Ziyech je bio strijelac u 89. minuti, nakon što mu je u 75. minuti poništen pogodak zbog zaleđa. Mateo Kovačić je igrao od 74. minute, kad je zamijenio Kantea. Chelsea je na trećem mjestu sa 50 bodova, 13 manje od vodećeg Manchester Cityja.

Velike gostujuće pobjede u borbi za opstanak u Premier ligi ostvarili su Burnley i Watford. Burnley je s čak 3-0 slavio kod Brightona, a Watford je u Birminghamu iznenadio Aston Villu. Za pobjedu Watforda i pomak sa začelja ljestvice pogodak je postigao Emmanuel Dennis u 78. minuti.

Burnleyju su uvjerljivu pobjedu u Brightonu donijeli novopridošli Nizozemac Wout Weghorst (21), Josh Brownhill (40) i Aaron Lennon (69).

Kako navodi Jutarnji, u prvoj utakmici 26. kola West Ham i Newcastle su u Londonu odigrali 1-1. Domaćin je poveo golom Dawsona u 32. minuti. U posljednjim sekundama prvog dijela gosti su izjednačili, a gol za, na kraju se ispostavilo konačnih 1-1, zabio je Willock.

Tokom drugog poluvremena u igru je za West Ham ušao i hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić koji je u 73. minuti zamijenio Benrahmu. West Ham je ostao peti na ljestvici te ima bod manje od četvrtog Manchester Uniteda.