Liverpool tone sve dublje: Everton nakon 20 godina slavio na Anfieldu

Dvadeset godina su čekali nogometaši i navijači Evertona gostujuće slavlje u Merseyside derbiju, a dočekali su ga u subotnjem dvoboju 25. kola engleske Premier lige, u kojem je bilo 2:0 (1:0) za ekipu u plavim dresovima.

Liverpool je doživio četvrti uzastopni prvenstveni poraz i četvrti put u nizu je ekipa Juergena Kloppa poražena na Anfieldu.

Everton je do prvog pogotka stigao već u 3. minuti, kad je James Rodriguez idealno poslužio Brazilca Richarlisona koji je svladao sunarodnjaka Alissona. Jordan Pickford je sjajnim reakcijama u više navrata spriječio Liverpoolove igrače u postizanju izjednačujućeg pogotka, da bi u 81. minuti Trent Alexander-Arnold skrivio kazneni udarac koji je dvije minute poslije u konačnih 2:0 pretvorio Gylfi Sigurdsson.

Everton je ostao na sedmom mjestu sa 40 bodova, ali se izjednačio sa šestoplasiranim Liverpoolom, a ekipa Carla Ancelottija ima i utakmicu manje.

Prethodne dvije subotnje utakmice završene su bez pobjednika. Burnley i West Bromwich Albion odigrali su dvoboj bez pogodaka, a u srazu Southamptona i Chelseaja bilo je 1:1 (1:0). Domaća momčad povela je u 33. minuti pogotkom Minamina, a londonski sastav je izjednačio u 54. minuti, kad je Mount bio precizan izvođač kaznenog udarca kojeg je sam izborio.

Chelsea je s 43 boda na četvrtom mjestu, a ispred su Manchester City s 56 te Manchester United i Leicester sa po 46 bodova. Southampton je s 30 bodova na 13. poziciji. Burnley je s 28 bodova na 15. mjestu, a WBA je predzadnji sa samo 14 bodova, piše Gol.hr.