Loša vijest za Đokovića uoči finala Wnbledona: Protiv sutrašnjeg rivala još nije osvojio nijedan set

Novak Đoković će u nedjelju protiv Australca Nicka Kyrgiosa osmi put u karijeri igrati finale na središnjem terenu wimbledonskog All England Cluba, nakon što je u polufinalu svladao Britanca Camerona Norrieja (2:6, 6:3, 6:2, 6:4).

"Nisam dobro počeo, bio je bolji u prvom setu. Polufinale Grand Slama je u pitanju, ali kao i u mnogim polufinalima, tu je mnogo pritiska, mnogo očekivanja, protivnik nije imao puno za izgubiti, igrajući najbolji turnir u životu, pred domaćom publikom.

Želim mu sve najbolje u karijeri i životu", rekao je Đoković koji je do finala došao nakon preokreta.

"Nekad su stvari jednostavne. Danas je bilo dosta toplo, bio sam malo stisnut na početku, nije to išlo kako sam htio i protivnik je dominirao. U drugom setu sam imao sreće da napravim break u pravo vrijeme".

U nedjelju će Đoković tražiti put prema svom 21. Grand Slam naslovu, sedmom u Wimbledonu.

Protiv sebe će imati 27-godišnjeg Kyrgiosa koji je prvi put u karijeri prošao dalje od četvrtfinala na Grand Slam turnirima i u dosadašnja dva međusobna dvoboja je bio bolji od tenisera iz Srbije.

Kyrgios je obje pobjede ostvario 2017. na tvrdoj podlozi u Acapulcu i Indian Wellsu, oba puta savladavši Đokovića u dva seta.

"Posao nije završen. Slijedi osmo wimbledonsko finale. Jedna stvar je sigurna, a to je da će biti vatrometa u tom finalu. Protivniku je prvo Grand Slam finale, nema što izgubiti.

Govorimo o jednom od najboljih servera i snažnih udarača u današnjem tenisu. Nikad nisam dobio set protiv njega, nadam se da će biti drugačije ovoga puta. Još jedno finale za mene na turniru koji toliko volim i nadam se da će iskustvo raditi u moju korist", zaključio je Đoković.