Ludilo u Španiji. Barcelona bila na rubu ponora, ostala bez Lewandowskog pa napravila podvig

Barcelona je u 14. kolu španske La lige preokretom slavila 2:1 na neugodnom gostovanju kod Osasune.

U posljednjim minutama ogleda Raphinha se iskupio za dosadašnje relativno neprimjetne predstave. Kao džoker sa Xavijeve klupe donio je važna tri boda Kataloncima.

Barca je u početku doživjela hladan tuš. Već u 6. minuti David Garcia zabio je za vodstvo domaćina i izazvao ludnicu na tribinama El Sadara.

No, bio je to tek početak problema za goste, prenose Sportske novosti.

Robert Lewandowski u razmaku od 20 minuta zaradio je dva žuta, odnosno crveni karton (31). Prvi u novom klubu, drugi u karijeri.

Potom je Barci i poništen pogodak Ferrana Torresa. Početkom drugog dijela Pedri (48) donio je egal.

Pedri je spomenutim pogotkom postao tek drugi tinejdžer u Evropi s tri postignuta ligaška gola u sezoni, a da igra u veznom redu. Prvi je Jude Bellingham, dragulj njemačke Borussije Dortmund.

Ulazak Raphinhe u 85. minuti pokazao se presudnim potezom. Brazilac je (85) zabio za trijumf i 37. bod na vrhu tablice. Drugi je Real Madrid s 32 boda.

Razliku će "Kraljevi" imati priliku smanjiti u četvrtak, Tada na Santiago Bernabeu dolazi Cadiz.

U ostalim utakmicama u utorak Girona je slavila sa 2:1 na gostovanju kod Elchea. Athletic Bilbao s 3:0 pobijedio je Real Valladolid.