Luka Menalo izborio penal za pobjedu Dinama

Dinamo je u sedmom kolu SuperSport HNL-a slavio na Šubićevcu protiv Šibenika 2:1.

Dinamo je u Šibenik stigao nakon iscrpljuće 120-minutne borbe s Bodo/Glimtom u borbi za ulazak u Ligu prvaka prije četiri dana, pa je trener Ane Čačić odlučio na klupi ostaviti Oršića i Petkovića dok Ademi nije niti putovao u svoj rodni grad. Šibenčani su to iskoristili te u prvih 45 minuta bili bolji sastav, ali na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

Oba pogotka u prvom poluvremenu pala su u razmaku od dvije minute te nakon ubačaja iz ugla za Šibenik. Dinamo je poveo u 35. minuti, nakon što je Araijev pokušaj udarca sa 20-ak metara blokiran sijevnuo je protunapada u kojemu je ključni potez povukao Baturina, on je sa sredine igrališta proigrao Ivanušeca na lijevom boku, a Dinamov veznjak je nakon nekoliko koraka stigao na rub kaznenog prostora i potom sjajno naciljao sam gornji lijevi ugao Rogićeva gola.

Kako navodi Sportklub, odmah na početku nastavka Čačić je u igru uveo Oršića, a u 63. minuti na travnjak je stupio i Petković. Vrlo brzo potom Dinamo je dobio kazneni udarac jer je Mina promašio loptu i udario po nogama Menala u svom kaznenom prostoru. Petković je preuzeo odgovornost i pogodio iako je Rogić ‘pročitao’ gdje će napadač Dinama pucati.

Šibenčani su ubrzo nakon primljenog gola izborili još jedan udarac iz kornera, ovoga puta je dbijena lopta stigla na udarac Mini na 11 metara, a ovaj je kroz šumu nogu pogodio donji desni ugao Livakovićeva gola, a golman Dinama nije niti vidio loptu od gužve pred njim.

Loša vijest za Plave je povrede Boška Šutala koji je teren napustio u 34. minuti, no nije poznata težina povrede.

Vodeći Dinamo sada ima 19 bodova, pet više od drugog Slavena Belupa, a 10 više od trećeg Hajduka koji ima tri utakmice manje. Šibenik je ostao šesti sa sedam bodova.