Luka Modrić udario po Italijanu: Ovo je jedan od najgorih sudija

Kapiten hrvatske reprezentacije Luka Modrić u 81. minuti napustio je polufinalnu utakmicu Svjetskog prvenstva u kojoj je Argentina pobijedila "Vatrene" sa 3:0.

"Gaučosi" će u finalu igrati protiv boljeg iz današnje utakmice Francuska - Maroko.

Luka Modrić o utakmici

"Bili smo dobri. Kontrolirali smo igru. Onda su došli korner, koji nam sudac nije dao, i kazneni udarac, koji po meni nije bio. To je sve promijenilo.

Ne mogu vjerovati da je dosudio taj penal. Ali ne možemo to promijeniti. Moramo se oporaviti i pokušati pobijediti u idućoj utakmici", rekao je Modrić nakon susreta, a prenosi argentinski medij Clarin.

"Argentina je pošteno pobijedila. Bila je bolja, zaslužila je. Ali, te se stvari moraju spomenuti, što inače ne radim.

Ne volim pričati o sucima, ali ovaj (Daniele Orsato, op. a.) je jedan od najgorih. Ne pamtim ga po dobrom, katastrofa. Za mene to nije penal", smatra Modrić.

On će sa saigračima u subotu igrati za treće mjesto protiv poraženog iz dvoboja Francuske i Maroka. Oni polufinalnu utakmicu igraju danas u 20 sati.

Modrić utakmicu za bronzu ne vidi kao kaznu, prenosi Index.

"Imali smo sjajno Svjetsko prvenstvo. Sada je u igri bronza. Za to se moramo i pripremiti. I to je dobar uspjeh", izjavio je Modrić.

Argentinski medij ističe kako su mu svi navijači na stadionu Lusail prilikom izlaska pljeskali.

Argentina je povela u 34. minuti, kada je Leo Messi realizirao kazneni udarac.

"Jesu li to nova pravila?"

Penal je izborio Julian Alvarez tako što ga je Dominik Livaković srušio u kaznenom prostoru prilikom situacije jedan na jedan. Iako su hrvatski igrači protestirali, glavni sudija, Italijan Daniele Orsato, pokazao je na bijelu tačku.

Alvarez je pet minuta kasnije povećao vodstvo Argentinaca. U drugom poluvremenu zabio je svoj drugi gol za konačnih 3:0.

Situaciju su komentirali i selektor "Vatrenih" Zlatko Dalić te igrači Borna Sosa, Lovro Majer i Mateo Kovačić.

"Taj prvi gol je odveo utakmicu. Do tada puna kontrola. Nismo bili opasni i konkretni, ali utakmica je išla kako mi hoćemo. A onda korner ne svira, kontra gdje je igrač udario Livakovića.

Jesu to neka nova pravila? Je li se Livaković morao maknuti. To je usmjerilo utakmicu. Ako su to nova pravila, neka nam jave", rekao je Dalić na konferenciji za medije.