Ma koji bola’ Donnarumma: Pogledajte kakve je penale odbranio Slaviša Bogdanović

Velež je izbacio grčki AEK iz Europe.

AEK je večeras na svom terenu slavio sa 1:0 (prvi susret završen pobjedom Veleža od 1:2), a nakon toga su uslijedili produžeci, pa penali u kojima je naš tim bio bolji.

Velež je imao neriješen rezultat i prolaz u narednu fazu sve do osme minute sudijske nadoknade, a onda je Mantalos zabio gol za 1:0 i odveo utakmicu u produžetke.

Inače, glavni sudija Kevin Clancy iz Škotske je utakmicu produžio za čak devet minuta.

S obzirom da u dva produžetka nije bilo golova, igrači oba tima su izvodili penale.

Fudbaleri Veleža su u penalima bili uspješniji i prošli dalje, a junak je bio golman Slaviša Bogdanović sa dva odbranjena penala.

Velež će u trećem pretkolu igrati protiv švedskog Elfsborga.