Mancini je zamjenom golmana ispravio nepravdu prema sebi staru 30 godina

Roberto Mancini je na samom kraju utakmice protiv Walesa, koju je Italija dobila 1:0 te tako sa savršenim učinkom završila skupinu na Euru, izveo neobičan potez.

Standardnog golmana Gianluigija Donnarummu (22) zamijenio je 12 godina starijim Salvatoreom Siriguom.

Velšani su bili ogorčeni na tribinama i društvenim mrežama

Ova izmjena naljutila je navijače Walesa koji su zviždali Manciniju jer smatraju da je italijanski selektor ovako ponizio njihovu reprezentaciju.

Zamjene golmana, posebno u zadnjim minutama, rade se samo kada se vratar povrijedi ili ako je u pitanju kraj eliminacijske utakmice, a čuvar mreže koji ulazi je specijalist za penale koji slijede.

Na utakmici Walesa i Italije nije ispunjen nijedan od navedenih uvjeta, pa su i nakon utakmice Velšani na društvenim mrežama ogorčeno tvrdili da je Mancini ovaj performans izveo samo kako bi pokazao koliko je Italija superiorna Walesu.

"Bilo je očito da će nas u za njih nebitnoj utakmici pobijediti i to s rezervnom momčadi te nam tako zakomplicirati prolazak skupine, ali to im nije bilo dovoljno nego su nas još morali i ovako podcijeniti", tvrde Velšani.

Međutim, njihove kritike nemaju nikakvog smisla. Mancini nije kasnu zamjenu golmana izveo kako bi ponizio Velšane, nego kako bi ispravio veliku nepravdu prema sebi samome i ono za čim najviše žali u bogatoj karijeri, piše Index.hr.

Mancini je osjetio da je ovo opet "Italija '90."

Naime, kao i ove godine, Italija je i 1990. bila u euforiji jer je njena sjajna momčad skupinu velikog natjecanja kojem je domaćin završila s tri pobjede i išla prema naslovu. Međutim na SP-u je jedan italijanski nogometaš bio jako tužan dok je nacija bila u euforiji.

Roberto Mancini, jedna od najvećih zvijezda italijanskog i europskog nogometa i u naponu snage (26), u sedam utakmica SP-a na kojem će Italija osvojiti bronzu nije dobio ni minute. Izbornik Azeglio Vicini u napadu mu je pretpostavio čak četiri igrača. Ispred njega su bili Gianluca Vialli, Salvatore Schillaci, Roberto Baggio i Andrea Carnevale.

Mancini je više puta tokom igračke i trenerske karijere naglasio da mu je to nešto za čim najviše žali u životu.

Zato je na utakmici na kojoj su priliku dobili gotovo svi igrači koji nisu u prvoj momčadi dao priliku i rezervnom golmanu da barem na par minuta na terenu osjeti euforiju koja je preplavila Italiju na velikom natjecanju kojem je domaćin.

Osim toga, 34-godišnjem Siriguu ovo je zadnja prilika da zaigra za Italiju na nekom od prvenstava.