Marcao pogodio za euforiju u Istanbulu. Na kraju se ipak radovala Barcelona

Fudbaleri Barcelone preokretom su na teškom gostovanju u Istanbulu izborili pobjedu protiv tima Galatasaraya, rezultatom 2:1, i izborili plasman u četvrtfinala UEFA-ine Evropa lige, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon remija bez golova u prvom meču na “Nou Campu“, fudbaleri Galatasaya večeras su u revanšu osmine finala Evropa lige na prepunom stadionu “Nef“ dočekali Barcelonu.

Turski tim je bolje otvorio meč i poveo u 28. minuti kada je nakon kornera pogodio Brazilac Marcao.

Radost navijača Galatasaraya trajala je desetak minuta, a onda je Pedri na asistenciju Ferrana Torresa izjednačio na 1:1.

Gol za preokret i pobjedu koja je odvela Barcelonu među osam najboljih timova Evropa lige postigao je Pierre-Emerick Aubameyang u 49. minuti.

Monaco i Braga su večeras također odigrali remi 1:1, a dalje se plasirala Braga zbog pobjede rezultatom 2:0 u prvom meču.

Italijanska Atalanta je večeras slavila minimalnu pobjedu, rezultatom 1:0, na gostovanju kod Bayer Leverkusena i zahvaljujući i prednost od 3:2 iz prvog meča rutinski izborila plasman u četvrtfinale.

Crvena zvezda je u Beogradu večeras savladala Rangers, rezultatom 2:1, ali su Škoti prošli dalje zbog velike prednosti od 3:0 iz prvog meča.

Njemački RB Leipzig plasirao se u četvrtfinale bez igranja osmine finala nakon što je njegov protivnik Spartak Moskva suspendiran u okviru međunarodnih sankcija Rusiji zbog rata u Ukrajini.

Žrijeb parova četvrtfinala i polufinala Evropa lige biće održan 18. marta u švicarskom Nyonu.

Prve četvrtfinalne utakmice UEFA Evropa lige na rasporedu su 7. aprila, a revanši se igraju sedam dana kasnije. Polufinala se igraju 28. aprila i 5. maja, a finale se igra 18. maja na Sevillinom stadionu “Ramon Sanchez-Pizjuan“.