Marcus Rashford nije mogao sakriti emocije. Tužna priča se krije iza proslave gola junaka Engleske

Marcus Rashford otkrio je emocionalne razloge koji stoje iza slavlja nakon njegovog prvog gola u pobjedi Engleske nad Velsom (3:0) na Svjetskom nogometnom prvenstvu.

Bila je to nezaboravna noć za napadača Manchester Uniteda. On je zabio dva puta i osigurao Engleskoj da osvoji prvo mjesto u grupi B. Time su Engleti osigurali šesnaestinu finala Mundijala u Kataru.

Marcus Rashford: Pao na koljena i pokazao prema nebu

Nakon što je postigao svoj prvi gol, Rashford je pao na koljena i pokazao prema nebu.

Bio je to gest u znak sjećanja na Garfielda Haywarda. On je preminuo dva dana prije utakmice nakon duge borbe s rakom.

"Nažalost, izgubio sam jednog prijatelja prije nekoliko dana. Vodio je dosta dugu bitku s rakom. Zadovoljan sam što sam uspio postići gol za njega.

On je oduvijek bio moja velika podrška. Bio je jednostavno sjajna osoba. Drago mi je što je ušao u moj život, stvarno", rekao je Rashford nakon utakmice.

On je u duelu protiv Velsa počeo među startnih jedanaest, prvi put u Kataru. Time je zadao "glavobolju" selektoru Engleske Garethu Southgateu uoči susreta osmine finala sa Senegalom u nedjelju.

"Bio je to izazov za njega", rekao je selektor Engleske, prenosi Daily Mail.

Southgate nije bio svjestan da je Rashfordov prijatelj umro tokom priprema za utakmicu.

"Otišao sam i vidio ga ljetos. Dugo sam razgovarao s njim. Imao je neke jasne ideje o stvarima o kojima je smatrao da treba razmisliti i učiniti.

Mogao je napraviti hat-trick

Mogao je napraviti hat-trick, stvarno. Sa šansom u prvom poluvremenu i onom pred kraj. Ali, super za njega. I zato što je super za njega, super je i za nas", dodao je engleski strateg o Rashfordu.

Nakon neuvjerljivog prvog poluvremena, Engleska je pojačala brzinu u drugom. Rashford je pogodio nevjerovatan slobodan udarac za vodstvo "Tri lava".

Zvijezda Manvcheeter Cityja Phil Foden udvostručio je vodstvo. Potrom je Rashford dodao treći za "Tri lava". Prethodno je također postigao pogodak kao izmjena u pobjedi nad Iranom (6:2).

Rashford se oglasio na Twitteru nakon utakmice.

Objavio je proslavu svog drugog gola, dok je skakao od sreće, okružen saigračima: