Messi zablistao za PSG, Real se obrukao protiv Sheriffa, petarda Liverpoola u Portugalu

Odigrani su dueli 2. kola grupne faze Lige prvaka u grupama A, B, C i D, a najviše pažnje je privlačio duel PSG-a i Cityja na Parku prinčeva.

PSG je slavio sa 2:0 na ovom meču, a obilježio ga je prvijenac Lionela Messija, koji je postigao divan gol u finišu meča, no krenimo od početka.

Poveo je PSG već u 8. minuti. Nakon dobre akcije i ubacivanja u kazneni prostor lopta se odbija do Gueyea, a veznjak PSG-a je zakucava u same rašlje gola na kojem je nemoćan bio Ederson.

U 26. minuti nevjerovatna situacija pred golom domaćih. Donnarumma je bio savladan nakon šuta Sterlinga glavom, ali lopta pogađa prečku. Onda se odbila do Silve, ali i Portugalac sa tri metra trese samo prečku…

Messi je bio prilično tih na ovoj utakmici, gotovo i nevidljiv, ali bljesnuo je u 74. minuti. Odigrao je fantastičnu akciju s Mbappeom, Francuz mu ostavlja loptu na ivici kaznenog prostora, a Messi lijevom nogom postiže divan pogodak za 2:0. To je bio i konačan rezultat duela PSG-a i Cityja.

Sheriff iz Tiraspola priredio je senzaciju i na Santiago Bernabeuu pobijedio Real 2:1 u drugom kolu Lige prvaka.

Ekipa koja je u play-offu Lige prvaka izbacila Dinamo povela je u 25. minuti golom Jasura Jakšibaeva. Odličnim ga je ubačajem pronašao Cristiano, a on je glavom savladao nemoćnog Courtoisa. Lijevi bek Cristiano asistirao je za sva tri Sheriffova gola u grupnoj fazi Lige prvaka te je zasad najbolji asistent najelitnijeg europskog klupskog natjecanja.

Real je izjednačio u 65. minuti. Sudija Visser nakon VAR pregleda odlučio je dosuditi kazneni udarac za Real, a iskoristio ga je Karim Benzema. Sheriff je na pragu novog vodstva bio u 72. minuti, no tada je gol Brazilca Brune opravdano poništen zbog zaleđa.

I kad se utakmica bližila kraju, uslijedio je novi šok za Real. Sebastien Thill u 90. minuti zabio je spektakularan pogodak i donio pobjedu Sheriffu. Fantastično je zahvatio loptu na rubu šesnaesterca i silovitim udarcem pogodio sami ugao Courtoisovog gola.

Ekipa iz Tiraspola tako je samostalno zasjela na vrh grupe D. U prvom je kolu na domaćem terenu pobijedila Šahtar 2:0.

Na San Siru je Milan ugostio Atletico Madrid, a ovaj meč je završen rezultatom 1:1. Do vodstva je Milan stigao preko Leaa u 20. minuti, kojem je asistirao Diaz, ali Rossoneri devet minuta poslije ostaju s igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Kessie.

Brojčanu nadmoć na terenu Jorgandžije su uspjele krunisati tek pet minuta prije kraja, kada Griezmann pogađa za 1:1.

Liverpool je na krilima svog ubitačnog napadačkog trojca deklasirao Porto na Dragau, gdje je slavio sa 1:5. Leipzig je na domaćem terenu poražen od Club Bruggea 1:2, a Dortmund je s minimalnih 1:0 pobijedio Sporting.