Monza nikada nikoga nije pobijedila u Serie A, a onda je na red došao Juventus

O otkazu koji bi Max Allegri trebao dobiti u Juventusu puno se priča, ali klupsko vodstvo dosad je inzistiralo kako do toga neće doći. Ipak, poslije još jednog poraza u Serie A, postaje jasno da ta tema neće pobjeći iz novinskih redaka.

Stara dama danas je otišla u goste Monzi, novopečenom prvoligašu koji nikad ranije nije slavio u Serie A i koji je u utakmicu s Bianconerima ušao s posljednjeg mjesta u ligi. Međutim, stvari se mogu jako brzo promijeniti; igračka Silvija Berlusconija slavila je rezultatom 1-0, a Juventus je nastavio krizu koja ga je zahvatila.

Ne možemo reći da je Juventus izgubio slučajno; domaćin je imao inicijativu u dobrom dijelu susreta, a vjetar u leđa stigao mu je u 40. minuti kada je Ángel Di María dobio izravni crveni karton zbog laktarenja suparnika. Monza se trudila i naposljetku došla do pobjedničkog pogotka: Christian Gytkjær zabio je za konačnih 1-0 u 74. minuti kada se ušuljao u peterac i dobro reagirao na ubačaj Patricka Ciurrije.

Dakle, Juventusu je ovo bila peta utakmica u mjesecu septembru i peta u kojoj nije uspio pobijediti. Dosad je upisao tri poraza; osim Monze, dvaput je gubio u Ligi prvaka (od PSG-a i Benfice) te dvaput remizirao u Serie A (s Fiorentinom i Salernitanom). Štaviše, u sedam odigranih prvenstvenih kola ove sezone samo je dvaput trijumfirao, a Allegri nekako mora naći rješenje…