Možda i najveća senzacija dosadašnjeg EURA: Mađari izvukli bod moćnim Francuzima

Možda i najveća senzacija dosadašnjeg EURA desila se danas - reprezentacija Mađarske izvukla je remi protiv moćne reprezentacije Francuske.

I ne samo to, Mađari su vodili i na poluvrijeme su otišli sa golom prednosti. Iako su Francuzi bili brži, atraktivniji i s više šansi, nisu uspjeli izjednačiti.

Šok za za Francuze desio se u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Fiola odigrao dupli pas sa Sallaijem na lijevoj strani, Pavarda je imao munjeviti sprint, a nakon ulaska u kazneni prostor, poslao je loptu u gol.

U 66. minuti Francuska je poravnala. Mbappe je prošao po desnoj strani i ubacio je na peterac, a lopta se potom odbila do Griezmanna kojem nije bilo teško da je iz blizine pošalje u mrežu za 1:1.

Do kraja utakmice, Franucuzi su se trudili da povedu, ali im to nije pošlo za rukom.

Francuska će u posljednjem kolu odmjeriti snage s Portugalom, dok Mađarska igra s Njemačkom.