Može i bez napadača: Željo izbacio Borac, „svemirski“ gol Štilića

Da je neki glup igrač, pa možda bi se smatralo da je želio nabaciti loptu, ali pošto se radi o Semiru Štiliću više je nego jasno da je kod gola u 70. minuti to bila „svemirska“ majstorija.

Nekadašnji reprezentativac BiH primio je loptu na lijevoj strani i budući da nije ni imao kome centrirati odlučio je pokušati „nemoguće“. Ispostavilo se mogućim, lobovao je golmana skoro na liniji. Sarajevski Željezničar u Banju Luku otišao je bez napadača, ali je i takav, desetkovan, uspio pobijediti i plasirati se u polufinale Kupa BiH.

Bilo je na kraju 2:0 u veoma tvrdoj i negledljivoj utakmici. Borac je ušao u utakmicu prethodno izgubiši od Sarajeva, ali za razliku od te utakmice vratilo se u tim nekoliko igrača (prije svih Dujaković).

Trener gostiju Amar osim nije mogao računati na Lendrića i Zajmovića, a iako je na Instagramu poručio da je uvijek spreman nije bilo ni Zeca, pa je Ramović igrao u napadu. Željo je u prvom dijelu imao dvije prilike iz ničega, Štilić je centrirao jednom, zamalo autogol.

I jednoj je pokušao Sadiković šutem sa 16 metara. Gosti su poveli u 66. minuti. Centrirao je sa lijeve strane Pavić, a loptu u gol sproveo Borčev stoper Janičić. Nakon magije Semira Štilića nije bilo prevelikih uzbuđenja u igri, osim što su se nakon prekršaja nad Ramovićem u 82. minuti zamalo potukli igrači međusobno.