Mujakić bio kapiten, debitovao i Đokanović. Ankaragucu poražen na svom terenu

Ankaragucu je danas poražen na svom terenu od ekipe Fatih Karagumruk, u susretu 23. kola Superlige Turske u nogometu.

Od početka meča za domaćine je igrao Nihad Mujakić i nosio kapitensku traku. Uu drugom poluvremenu ušao još jedan bivši igrač Sarajeva, Andrej Đokanović, čiji transfer je ozvaničen jučer.

Ankaragucu kažnjen za promašaje

Može se reći da je Ankaragucu na brutalan način kažnjen za propuštene prilike. Najbolju je propustio Pedrinho u 31. minuti. On nije realizovao jedanaesterac.

Gosti su poveli pred kraj prvog poluvremenu. Nakon kontranapada je strijelac bio Mbaye Diagne.

Prednost Karagumruka udvostručio je italijanski napadač Fabio Borini u 65. minuti, pogotkom s bijele tačke. Rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 0:2 do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Đokanović je za novi tim debitovao u 75. minuti. Defanzivni verznjak je zamijenio Antalyalija.

Ankaragucu se trenutno nalazi na 12. mjestu tabele, sa 22 boda, prenosi SC Sport.

Rekordan transfer

Inače, iz FK Sarajevo su saopćili da je transfer Andreja Đokanovića jedan od najvećih izlaznih transfera u novijoj historiji kluba.

"Ugovor će donijeti klubu više od 1,5 miliona maraka novčane vrijednosti, postotke od budućih transfera, kao i trenutne i buduće sponzorske prilike MKE Ankaragucu prema FK Sarajevo. Upravo to će otvoriti vrata za ostvarenje i rast prihoda oba kluba.

Vrijednost transfera potencijalno može rasti ukoliko se ispune određeni bonusi”, objavio je Fudbalski klub Sarajevo.

Đokanović se pridružio Akademiji FK Sarajevo 2015. godine.