Musa nije imao svoju noć, Real Madrid poravnao protiv Joventuta u polufinalu ACB lige

Košarkaši Real Madrida su, zahvaljujući sajnom drugom poluvremenu, pobijedili Joventut u Madridu i rezultat u polufinalnoj seriji španske ACB lige poravnali na 1:1.

Real je na početku meča kontrolisao stvari, ali sredinom druge četvrtine gosti se vraćaju i od tada smo većinom gledali izjednačenu košarku. Ekipe su se izmjenjivale u vodstvu do početka posljednjeg perioda kada Real ubacuje u brzinu više i lomi rivala.

Yabusele je vodio Madriđane do pobjede sa čak 27 poena i osam skokova, dok je Hezonja dodao 15. Kod gostiju Ellenson je imao 17, a Feliz 15 poena.

Naš Džanan Musa nije imao svoju noć pa je ubacio pet poena uz po dva skoka i dvije asistencije za 20 minuta.

Polufinalna serija ACB lige igra se na tri dobijena meča.