Nakon debakla Liverpoola u Ligi prvaka. Prijeti li otkaz i Kloppu?

Klopp

Na startu nove sezone Lige prvaka impresionirali su nogometaši italijanskog Napolija koji su na domaćem terenu, u grupi A, sa 4:1 pobijedili Liverpool, a trener engleske ekipe Jurgen Klopp bio je suočen s pitanjem o otkazu.

Niz golova talijanskog predstavnika počeo je i završio s Poljakom Piotrom Zielinskim koji je u petoj minuti realizirao penal za 1:0 dok je u 47. pogodio za 4:0. Između toga do očaja su Liverpool dovodili Zambo Anguissa i Simeone golovima u 31. i 44. minuti.

Izvinjenje navijačima

U 49. minuti je Luis Diaz lijepo naciljao s 20 metara za smanjenje na 1:4, a uprkos tome što su gosti dominirali i pritiskali sve do kraja utakmice, na kraju su upisali neočekivani i visoki poraz.

Trener Liverpoola prvo se izvinio najvjernijim navijačima koji su potegnuli do juga Italije, prenosi Tportal.hr.

'Dug je let od Liverpoola do Napulja. Bila je to jako razočaravajuća noć pa im se moram izviniti', rekao je Klopp i krenuo s analizom utakmice.

"Problemi koje smo imali bili su očiti. Pod jedan, Napoli je odigrao jako dobru utakmicu, a mi smo odigrali jako lošu. Zašto? Ne možemo ignorirati jako loš početak, penal i penal (drugi nije iskorišten), ali nismo igrali dovoljno dobro.

Pitanje je zašto dečki nisu odigrali dobru utakmicu jer su to htjeli pa je moj posao da to riješim. Moja je odgovornost", rekao je Klopp.

Tuchel smijenjen

Na pitanje strahuje li od otkaza, odgovorio je:

'Ne baš, ali ko zna? Postoje različiti vlasnici. Naši vlasnici su prilično mirni i očekuju od mene da riješim situaciju, a ne očekuju da će to neko drugi riješiti.

Tako su to uvijek vidjeli, a onog dana kad promijene mišljenje mogli bi mi ga dati."

Podsjetimo, jedan je engleski velikan već smijenio trenara nakon neočekivanog poraza u Ligi prvaka. Kloppov zemljak Thomas Tuchel dobio je otkaz nakon poraza Chelsea od zagrebačkog Dinama (0:1).