Napokon strijelac. Cristiano Ronaldo postigao prvi gol u 2022. godini

Nogometaši Manchester Uniteda vratili su se na četvrto mjesto ljestvice engleskog prvenstva domaćom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona (2:0) u zaostaloj utakmici igranoj u utorak.

Niz od tri uzastopne utakmice bez pobjede United je prekinuo golovima Cristiana Ronalda (51) i Brune Fernandesa (90+7), prenosi HRT.

Nakon što je Brighton imao bolje prilike u prvih 45 minuta, stanje na travnjaku okrenulo se u korist Uniteda početkom drugog poluvremena. Prvo je Ronaldo postigao svoj prvi pogodak u 2022. godini snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora, a samo minutu potom Dunk je isključen zbog grubog prekršaja na Elangi.

Pobjedu Uniteda u posljednjim trenucima dvoboja potvrdio je Fernandes koji je sam sjurio prema suparničkom golu sa sredine igrališta.

United sada ima 43 boda, četiri manje uz utakmicu više od trećeg Chelseaja, a dva više od petog West Ham Uniteda. Brighton je u sredini ljestvice, deveti sa 33 boda.

Vodi Manchester City sa 63 boda, devet manje uz utakmicu manje ima drugi Liverpool.