Nastavlja se bajka: Shevchenko sa Ukrajinom među osam najboljih timova Evrope

Reprezentacija Ukrajine je nakon velike borbe i produžetaka savladala Švedsku sa 2:1. Ukrajinci su poveli sjajnim golom Tinchenka u 27. minuti da bi pred sam kraj prvog poluvremena Forsberg pogodio za izjednačenje.

Regularni dio meča je završen tim rezultatom. U prvom produžetku bio je očigledan umor na obje strane, a nakon osam minuta igre Švedska je ostala s igračem manje nakon što je Danielson grubim startom srušio Besedina koji je napustio teren iako je ušao na početku produžetka. Osim toga, gledatelji nisu vidjeli nijednu pravu šansu.

Drugi produžetak je bio vrlo sličan prvom, te se očekivalo da će penali odlučiti o putniku u četvrtfinale. No, u 120. minuti rezervista Dovbik pogoađa za pobjedu i prolaz Ukrajine.

Šveđani tako pakuju kofere i spremaju se za put kući, a Ukrajinci u četvrtfinalu idu na favorizirane Engleze.