Nastavlja se kriza Sarajeva: Sloboda nosi veliki bod sa Bilinog polja

Sarajevo i Sloboda podijelili su bodove na otvaranju 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, pošto su večeras u Zenici na Bilinom polju remizirali rezultatom 1:1.

Nastavljena je tako kriza bordo tima, koji je sada tri utakmice bez pobjede, dok Tuzlaci zasigurno mogu biti zadovoljni ovakvim ishodom utakmice, piše SC.

Sloboda je imala vodstvo od 16. minute kad je pogodio Nikola Komazec, a sjajan gol u nastavku, u 51. minuti, postiže Nardin Mulahusejnović i donosi bod Sarajevu. Tragičar je na kraju bio Rifet Kapić, koji je promašio penal u 95. minuti, no krenimo od početka.

Jako agresivno su fudbaleri Sarajeva ušli u utakmicu, a do prve šanse su stigli već nakon dvadesetak sekundi igre. Asmir Suljić je proigrao Ivana Ikića, a lopta nakon njegovog udarca ide malo pored stative.

Nastavila se ofanziva Sarajeva i u narednim minutama, u nekoliko navrata vidjeli smo gužvu u kaznenom prostoru Tuzlaka, ali Semir Bukvić je sačuvao mrežu netaknutom.

U 16. minuti hladan tuš za igrače Sarajeva i publiku u Zenici. Sijevnuo je brz napad Slobode, lopta je preko Adama Vošnjaka došla do Nikole Komazeca, a on fenomenalnim i silovitim udarcem istu zakucava pod prečku gola za vodstvo Slobode. Komazec nije proslavio gol jer je ranije bio član tima s Koševa i ljubimac navijača…

Sredinom prvog dijela Dal Varešanović u dva navrata prijeti dalekometnim udarcima, ali Bukvić nije imao većih problema.

U 30. minuti Sarajevo propušta veliku priliku. Prvo je Bukvić odbranio šut Varešanovića, onda je izblokiran šut Nardina Mulahusejnovića, da bi potom Ikić pogodio prečku!

Nastavio se pritisak Sarajeva i u narednim minutama, do kraja prvog poluvremena, ali jednostavno bordo igrači ne nalaze put do mreže gola na kojem stoji Bukvić. Njihovi šutevi u završnici napada su očajni…

Opet je Sarajevo prijetilo u uvodnim sekundama i u drugom dijelu, ali na centaršut Ikića kasne i Mulahusejnović i Varešanović.

Do poravnanja Sarajevo dolazi u 51. minuti, kada se Mulahusejnović lijepo namjestio na ivici kaznenog prostora nakon dodavanja Suljića, te je sjajnim udarcem pogodio dalji ugao gola Slobode za 1:1.

Nekoliko minuta poslije prijeti Sloboda. Kenan Delić je centrirao iz slobodnjaka, a Tarik Ramić glavom izbija loptu u korner.

Sarajevo je u 66. minuti moglo do drugog gola, ali šut Ikića zaustavlja Bukvić, a nakon toga do lopte nije uspio stići Mulahusejnović. Opasno je u 74. minuti zaprijetio Andrej Đokanović, koji se odvažio na udarac s 30 metara, ali Bukvić je to odlično zaustavio.

Imala je Sloboda lijepu priliku u 77. minuti preko Eldara Mehmedovića, ali njega odlično blokira Andrej Đokanović. U narednom napadu na drugoj strani Emir Jusić blokira šut Suljića.

Rezervista Rifet Kapić je pet minuta prije kraja mogao postati heroj Sarajeva, ali njegov udarac odlično brani Bukvić! U 88. minuti Đani Salčin pada u kaznenom prostoru nakon odličnog prodora, ali nije bilo govora o penalu.

Sudija Antoni Bandić je u posljednjoj petoj minuti nadoknade dosudio penal za Sarajevo nakon faula Kenina Devedžiža nad Mersudinom Ahmetovićem, ali ni to nije bilo dovoljno Sarajevu da pobijedi!

Odgovornost je preuzeo Kapić, ali Bukvić je odbranio njegov šut i ostalo je 1:1.

Premijer liga BiH, 6. kolo:

Sarajevo – Sloboda 1:1 (Mulahusejnović 51’ / Komazec 16’)

Stadion Bilino polje (Zenica). Sudija: Antoni Bandić (Grude). Žuti kartoni: Mulahusejnović, T.Ramić (Sarajevo) Vošnjak, Jahić, Osmić, Mehmedović, Jarović (Sloboda).

Sarajevo: Dizdarević, Musa Đokanović, Drobarov, Tomašević, Čirjak (od 78. Salčin), T. Ramić (od 61. Kapić), Varešanović (od 69. Kobiljar), Suljić, Ikić (od 78. Ahmetović), Mulahusejnović (od 69. Džafić).

Sloboda: Bukvić, Hadžibeganović, Devedžić, Jusić, Kapetanović, Osmić (od 46. Kurtalić), Vošnjak (od 63. Ćivić), Delić (od 85. Mujarić), Mehmedović, Maksimović (od 80. Osmanković), Komazec (od 63. Jarović).