Još dublja kriza: Željo izgubio od Olimpika

Fudbaleri Željezničara su u okviru 27. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Olimpika sa 2:1.

Plavi su ofanzivno krenuli u utakmicu, a u osmoj minuti Bekrić šutira iz slobodnog udarca, Hadžić izbacuje u korner. Četiri minute poslije Bojo šutira lijevom nogom sa 20 metara, Hadžić još jednom brani. Željo je poveo u 15. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru Olimpika, Zec je šutirao, a lopta stigla na drugu stativu do Petra Boje koji mirno ubacuje loptu u mrežu.

Olimpik je poravnao u 34. minuti. Čurjurić je ubacio iz prekida, a Milović najbolje skočio i pogodio naš gol. Udarac Boje glavom iz 37. minute brani Hadžić. Veselinović krade loptu u 39. minuti, gura za Zeca čiji udarac iskosa odlazi preko gola. Lijepa akcija Plavih u 45. minuti, Veselinović je vratio za Boju koji šutira, ali Hadžić brani. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

Sjajna akcija Želje u 49. minuti, Gasal je ušao u sredinu, dodao do Boje ovaj proslijedio za Veselinovića čiji udarac iskosa odlazi preko gola Olimpika. Bekrić dobro ubacuje u 52. minuti, ali ispred Vrhovca sjajno reaguje Hadžić.

Olimpik do vodstva dolazi u 71. minuti. Šišić je na desnoj strani primio loptu, namjestio se na udarac, snažno šutirao i zatresao našu mrežu. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Željezničar: Muftić – Stevanović, Miletić, Vrhovac, Milićević – Čeliković, Bekrić (Mujezinović od 62.), Bojo (Štilić od 77.) – Gasal (Alispahić od 77.), Zec (Juričić od 71.), Veselinović (Hrelja od 62.).
Olimpik: Hadžić – Milović, Horić, Isić, Perišić – Gavrić (Bajraktarević od 66.), Hadžanović – Šišić, Čurjurić (Karić od 75.), Handžić (Lekanić od 75.) – Osmanović.
Žuti kartoni: Isić, Gavrić, Stevanović.