Navijači traže da Besiktas bojkotuje finale zbog starta nad Pjanićem! Oglasio se i naš fudbaler

Besiktas je pod vodstvom novog trenera Ondera Karavelija pretrpio prvi poraz i to golom primljenim u 90. minuti meča prvenstva Turske protiv Konyaspora (0:1).

Navijači Besiktasa burno su reagirali na činjenicu da sudac utakmice Mete Kalkavan nije pokazao crveni karton igraču Knye zbog prekršaja nad Miralemom Pjanićem. Čak su pozvali upravu svog kluba da ne ide na finale Superkupa u Kataru protiv Antalyaspora.

Poslie meča, oglasio se i sam Pjanić koji je u jednom vazdušnom duelu dobio jak udarac. Pao je na teren kao pokošen, nekoliko minuta je ležao u bolovima, a ubrzo je i napustio igru.

"Dobio sam udarac, bio je neočekivan. Sve je bilo jasno, ali šta mogu? Mi igramo, oni odlučuju. Ipak, ništa strašno. Žao mi je zbog poraza", rekao je reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Finale Superkupa igra se u srijedu, 5. januara na stadionu Ahmed Ben Ali u Dohi, glavnom gradu Katara. Početak utakmice je 20.45 sati.