Ne pomaže ni Edin Džeko. Šokantan poraz Intera

džeko

Edin Džeko ušao je u igru u finišu meča, ali ni to nije pomoglo Interu da izbjegne domaći poraz.

Fiorentina je šokantno slavila u Milanu, savladavši domaćina sa 1:0. Gol odluke za goste iz Firence postigao je bivši igrač Interovog gradskog rivala Milana Giacomo Bonaventura u 53. minuti.

Bio je ovo meč 28. kola italijanske nogometne Serije A.

Naš reprezentativni napadač, koji je imao problema s povredom leđa, utakmicu je počeo s klupe za rezerve. U igru je ušao u 78. minuti umjesto hrvatskog veznjaka Marcela Brozovića.

Inter je nakon nekompletnog 28. kola treći na tabeli, sa 50 bodova. Bio mu je ovo treći uzastopni prvenstveni poraz, a četvrti u posljednjih pet utakmica.

Daleko je od vodećeg Napolija (71 bod), a do kraja šampionata mogla bi doći u pitanje i pozicija među prva četiri koja vodi u Ligu prvaka iduće sezone.

Fiorentina je nakon pete pobjede zaredom trenutno osma sa 40 bodova. Inter je savladala nakon 11 uzastopnih međusobnih mečeva u kojima to nije uspjela uraditi.

Edin Džeko je nastupio u svih 28 mečeva u ovosezonskoj Seriji A za Inter. Postigao je sedam golova uz četiri asistencije.