Ne pomaže ni smjena Mulalića. Tuzla City šokirao Želju na Grbavici

Željezničar je u prvom meču nakon smjene Edisa Mulalića pretrpio pravi šok, a pobjedu na Grbavici je zabilježio Tuzla City.

Sva tri boda u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras je sa Grbavice odnijela ekipa Tuzla Cityja.

Jedini pogodak postignut je u 24. minuti. Udarac glavom, koji je uputio Karić, pogodio je jednog od igrača Željezničara i prevario golmana Bendera.

Željo je u nastavku žestoko napadao, ali nije uspio doći do izjednačujućeg gola. Gosti su od 67. minute igrali s igračem manje. Zbog dva žuta kartona isključen je Diaby.

I domaći su u finišu dobili crveni karton. No, on je poništen. Beganović je igrao rukom. Sudac je u prvi mah pokazao drugi žuti karton Krpiću.

Međutim, nakon konsultacija sa pomoćnicima povukao je svoju odluku te pokazao žuti karton Beganoviću.

Ni igrač više, međutim, nije pomogao "Plavima" koji su se s Mulalićem sporazumno rastali nakon poraza u prvom meču protiv Veleža u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine u Mostaru (0:1).

Domaću ekipu s klupe je predvodio dosadašnji pomoćnik Haris Alihodžić. Očekuje se da će rukovodstvo Željezničara uskoro imenovati novog šefa struke.

Željo je nakon 25. kola peti na tabeli sa 39 bodova, tri više od gradskog rivala Sarajeva. Tuzla City je osvojio tri velika boda u borbi za opstanak. Tuzlaci imaju 27 bodova.

Tri posljednjeplasirana tima (Sloboda, Igman, Sloga) sakupili su po 24 boda.