Neobična situacija obilježila meč Brazila i Švicarske: “Ovo je vrhunac utakmice”

Brazil je pobijedio Švicarsku 1:0 u drugom kolu grupe G Svjetskog prvenstva u Kataru. Bila je to uglavnom nesadržajna i nezanimljiva utakmica, no Brazil je bio bolji za taj jedan gol. Strijelac za gol vrijedan tri boda bio je Casemiro u 83. minuti. Brazil se ovim rezultatom sa šest bodova plasirao u osminu finala kolo prije kraja. Neobična situacija dogodila se krajem prvog dijela. U 44. minuti na stadionu 974 u Dohi ugašeni su reflektori te se nekoliko sekundi nije moglo igrati.

Publika je utihnula, a sudac Ivan Barton iz Salvadora morao je zaustaviti igru. No brzo su se reflektori ponovo upalili i susret je nastavljen.

Nakratko su reklamni panoi uz rub igrališta bili jedino što je osvjetljavalo stadion. Ukupno su svjetla bila ugašena oko sedam sekundi na poluvremenu.

reflektori
Trenutak kada su ugašeni reflektori

Navijači su se brzo oglasili na društvenim mrežama kako bi se našalili o drami nakon jednoličnog prvog poluvremena između dvije ekipe, piše The Sun.

Jedan se našalio: "Gašenje svjetla na sekundu bilo je vrhunac utakmice Brazil - Švicarska." Drugi se našalio: "Utakmica je takvo sra*e da su se reflektori sami ugasili."

A treći je dodao: "Ugasili su svjetla na utakmici Brazil - Švicarska jer postaje dosadna lol."

Podsjetimo, u drugom meču ove grupe koji se igrao danas od 11:00 sati Kamerun i Srbija su remizirali rezultatom 3:3.