Neviđena drama: Evo ko će biti prvak Formule 1 ako Verstappen i Hamilton ne osvoje bodove u zadnjoj utrci

Aktualni svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu pobjednik je kaotične Velike nagrade Saudijske Arabije izjednačivši se na vrhu poretka s Nizozemcem Maxom Verstappenom (Red Bull) uoči posljednje utrke svjetskog prvenstva formule 1 u Abu Dhabiju sljedeće nedjelje.

U nevjerojatnoj utrci koja je dva puta prekidana zbog incidenata, Hamilton je ostvario treću uzastopnu pobjedu, osmu ove sezone i 103. u karijeri. Britanac je osvojio i dodatni bod za najbrži krug, pa je uoči posljednje utrke sezone izjednačen s Verstappenom, obojica imaju po 369.5 bodova.

Drugi je bio Verstappen, dok je treće mjesto pripalo Fincu Valtteriju Bottasu iz Mercedesa, koji je u posljednjim metrima obišao Estebana Ocona iz Alpinea

Gotovo je nemoguće sve opisati što se događalo na premijernoj utrci u Saudijskoj Arabiji. Bila je to turbulentna i luda utrka s tri starta i dva prekida, a borbu za prvo mjesto obilježili su i nesportski potezi. Hamilton je na kraju slavio sa slomljenim prednjim krilom. Nekoliko puta je interveniralo i vodstvo utrke zbog čega bi mogao uslijediti niz žalbi i prosvjeda.

Sada obojica imaju po 369.5 bodova, no Verstappen ima pobjedu više (devet naprema osam).

U slučaju da nijedan ne osvoji bodove na posljednjoj trci u Abu Dhabiju, titulu će zbog više pobjeda osvojiti Verstappen.