Nevjerovatna utakmica na Old Traffordu: Manchester United zabio 9 golova Southamptonu

Nakon što je ranije danas Wolverhampton pobijedio Arsenal, a Sheffield United WBA, odigrane su još dvije utakmice Premiershipa.

Manchester United razbio je kod kuće Southampton s čak 9:0. Katastrofa se za goste mogla nazrijeti već u prvom napadu. Alexandre Jankewitz, 19-godišnji austrijski veznjak, debitirao je u ligaškoj utakmici za Southampton. Već u drugoj minuti brutalno je startao na McTominaya i zasluženo dobio crveni karton.

Domaćin je to sjajno iskoristio i već je do poluvremena vodio 4:0 golovima Wan-Bissake, Rashforda i Cavanija te autogolom Bednareka. Istaknuo se odbrambeni igrač Luke Shaw s dvije asistencije. U drugom dijelu United je nastavio u istom ritmu golovima Martiala i McTominaya, a u 88. je Fernandes zabio iz penala nakon još jednog crvenog kartona za goste. Tragičar je još jednom bio Bednarek. Za 8:0 je zabio Martial, a konačan rezultat postavio je Dean u sudijskoj nadoknadi. Zanimljivo je da je Southampton i lani upisao poraz od 9:0. Tada je bolji od njih bio Leicester.

U drugoj utakmici, Crystal Palace je slavio u gostima kod Newcastlea s 2:1. Domaćin je poveo golom bivšeg veznjaka Liverpoola Jonja Shelveya, a rezultat su okrenuli Riedewald i bivši igrač Chelseaja Gary Cahill.