Nevjerovatno drugo poluvrijeme: Posušje u sjajnom meču savladalo Željezničar

Posušje i Željezničar odigrali su nevjerovatno drugo poluvrijeme na Mokrom Docu u 24. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Nakon što nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, u drugom dijelu ih je viđeno pet i Posušje je slavilo sa 3:2. Plavi tako i nakon godinu i četiri mjeseca još uvijek čekaju na premijerligašku gostujuću pobjedu.

Mašić nije uspio šutirati nakon prodora Maglice, a potom je minutu poslije Begić loše zahvatio loptu glavom. Posušje je u devetoj minuti imali stopostotnu šansu, ali Leko je oklijevao i na kraju je izgubio loptu. Domaći su tražili penal, no sudija Miloš Gigović se nije oglasio.

Veliku grešku napravio je Bender u 13. minuti. Ostao je prazan gol Željezničara, ali je na kraju golman Plavih ispravio grešku i odbranio Vukoji. Hodžić iz teške pozicije šutirao glavom daleko pored gola u 27. minuti.

Lauš je umalo postigao nevjerovatan autogol u 28. minuti. Horkaš je izašao s gola, a Lauš se okliznuo i lobovao ga, no lopta je otišla pored gola. Minutu poslije Bender je odbranio udarac Maglice iskosa sa desne strane.

Kako navodi SCSport, Bekrić je izašao na Horkaša i pao je, a u nastavku Resić je uputio udarac, ali odbranio je golman Posušja. U 36. minuti Mulalić je mijenjao Resića i uveo Gasala. Bender nije imao problema nakon udarca Begića u 41. minuti i završen je prvi dio rezultatom 0:0.

Plavi su imali veliku priliku u 53. minuti. Hodžić je izašao na Horkaša, koji je bio daleko od svog gola, ali zaustavio je golman Posušja fudbalera Željezničara. Domaći su došli do vodstva u 57. minuti kada je nakon kornera Krišto skočio pored Cocalića i pogodio mrežu Željezničara.

Gosti su ekspresno izjednačili. Kosorić je u 59. minuti nakon kornera donio izjednačenje. Dosuđen je penal za Posušje. Gigović je pokazao na bijelu tačku nakon kontakta Štilića i Begića. Ipak, Barišić nije iskoristio udarac sa 11 metara. Pogodio je stativu.

Toni Karačić je pogodio sa izmjenama u drugom dijelu. Ramović je počeo akciju u 71. minuti, a na kraju je također rezervista Serdarušić donio prednost ekipi sa Mokrog Doca. Begić je pogodio stativu u 80. minuti. Bio je to čist zicer.

Golijada se nastavila. Štilić je u 83. minuti donio novo poravnanje (2:2) i činilo se da su domaći kažnjeni za promašaje, ali odmah na drugoj strani, minutu poslije, Serdarušić je na asistenciju Ramovića pogodio za 3:2.

HŠK Posušje – FK Željezničar 3:2

Stadion: Mokri Dolac (Posušje). Sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška). Žuti kartoni: Lauš, Malgica (Posušje), Cocalić (Željezničar).

HŠK POSUŠJE: Horkaš, Horić, Krišto, Barišić, Maglica, Landeka, Lauš (od 79. Ilinković), Vukoja, Leko (od 65. Serdarušić), Begić, Mašić (of 65. Begić L.).

FK ŽELJEZNIČAR: Bender, Cocalić, Kosorić, Galić, Malić, Hajdarević, Mekić (od 60. Osmanović), Bekrić (od 60. Zec), Štilić, Resić (od 36. Gasal), Hodžić (od 54. Vučenović).