Nova pobjeda Blazersa, Jusuf Nurkić upisao double-double

Portland Trail Blazersi ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu, na svom parketu bez većih problema savladali su oslabljene Los Angeles Lakerse.

Za tim iz Kalifornije nije nastupio povrijeđeni LeBron James, a nakon sedam minuta igru je napustio Anthony Davis zbog stomačnih problema.

Blazersi su to itekako iskoristili. Početkom zadnje četvrtine vodili su sa 93:62, da bi do kraja meča gosti spustili na podnošljivih 105:90, kako je glasio konačan rezultat.

Jusuf Nurkić je pružio sjajnu partiju, ostvario double-double učinak od 15 poena i čak 17 skokova za manje od 22 minute u igri. Tome je pridodao tri ukradene lopte te po jednu asistenciju i blokadu.

Ujedno je postao tek drugi igrač u historiji Blazersa, nakon Calvina Natta, koji je u učinku od najmanje 15 poena i skokova imao stopostotnu preciznost (šut 6-6).

Samo je Damian Lillard bio efikasniji od bh. centra (25 poena).

Zanimljivo, nijedan član prve petorke Lakersa nije postigao dvocifren broj poena, prvi strijelac ekipe bio je Malik Monk (13 poena) koji uglavnom grije klupu.

Dallas je u dramatičnom susretu savladao Boston. Pobjednika je odlučio fenomenalni Luka Dončić trojkom u zadnjoj sekundi za konačnih 107:104. Slovenac je meč završio s 33 poena na vlastitom kontu.