Novi poraz Željezničara, Široki odnio bodove s Grbavice

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Željezničara sa 3:1, u susretu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je tako nastavio katastrofalan niz od 12 utakmica bez pobjede, dok su se Širokobriježani ovim trijumfom vratili u utrku za plasman u Evropu.

Željezničar je poveo u 73. minuti golom Mladena Veselinovića, a izjednačio je Marko Jurić četiri minute kasnije. Preokret gostima donio je Zvonimir Begić u 82. minuti, dok je konačan rezultat 1:3 postavio Mato Stanić u 90. minuti.

U prvoj utakmici ovog kola Tuzla City i Sarajevo na Tušnju su podijelili bodove odigravši 1:1. Sarajevo je povelo u 22. minuti golom Zinedina Mustedanagića, a izjednačio je Adnan Džafić u 43. minuti. Sarajevo je od 50. minute igralo s igračem manje, nakon što je Mirko Oremuš dobio crveni karton.