Nurkić odličan, Blazersi bez pobjede

Portland još uvijek ne zna za pobjedu izvan vlastitog parketa u novoj NBA sezoni.

Trail Blazersi su novi gostujući poraz (peti ukupno) upisali u Staples Centeru od domaćih Los Angeles Clippersa, 109:117.

Susret je bio rezultatski tijesan većim dijelom, da bi u posljednjim minutama kalifornijski tim slomio otpor Portlanda i ostvario opipljiviju prednost te mirno priveo utakmicu kraju.

Jusuf Nurkić je pružio odličnu partiju. Za 27 minuta u igri ostvario je double-double učinak od 15 poena i 13 skokova, tome pridodao šest asistencija i jednu ukradenu loptu.

Najbolje poteze Bosanske zvijeri u sinoćnjoj utakmici možete pogledati OVDJE.

Od njega su kod Blazersa efikasniji bili samo Damian Lillard (27 poena) i Norman Powell (23).

Clipperse su do petog uzastopnog trijumfa predvodili Paul George (24 poena), Reggie Jackson (23) i Nicolas Batum (22).