Jusuf Nurkić za samo 18 minuta uradio nešto čudesno u pobjedi Blazersa

Portland Trail Blazersi su u svom Moda Centeru savladali ekipu Torontao Raptorsa (118:113).

Gosti su odlično otvorili utakmicu, imali opipljivu prednost u prvoj četvrtini (31:17), ali Trail Blazersi su zatim istopili razliku i došli do preokreta pred kraj prvog poluvremena (61:60).

Vodstvo su uspješno održavali do samog završetka, iako su Raptorsi zaprijetili u dvije posljednje minute (111:112). Ipak, sve dileme o pobjedniku riješio je Lary Nance zakucavanjem za 118:111 u zadnjoj minuti.

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić je igrao svega 18 minuta, ali i to mu je bilo dovoljno da bude prvi skakač utakmice (14 skokova). U napadu centar Blazersa nije bio tako efikasan, svega pet poena.

Blazerse su do pobjede predvodili CJ McCollum (29 poena) i Damian Lillard (24), najbolji kod Raptorsa bio je OG Anunoby (29).

Težak poraz pretrpjeli su Los Angeles Lakersi na svom terenu. Chicago Bullsi su ih razbili sa 121:103, na krilima DeMara DeRozana (38 poena).

Ubjedljivo su poraženi i Detroit Pistonsi na domaćem parketu, Sacramento Kingsi su bili bolji (107:129). Naš krilni centar Luka Garza je igrao 17 minuta, zabilježio pet poena, sedam skokova i jednu asistenciju.