Ocjene Zmajeva protiv Rumuna, jedan igrač je potpuno podbacio

Reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je poražena od Rumunije sa 4:1, te je tako okončala ovogodišnju Ligu Nacija na prvom mjestu.

Selektor Ivajlo Petev je priliku za igru pružio igračima sa manjom minutažom. Napravio je čak devet izmjena u startnih 11 u odnosu na Crnu Goru.

Zmajevi su igrali čvrsto prvih pola sata, ali su prvi gol primili u 37. minuti i do kraja poluvremena igra se u potpunosti raspala. Drugo poluvrijeme naš tim je dobro otvorio, imao dobre prilike, ali su Rumuni nakon brze kontre stigli do drugog gola u 73. minuti.

BiH se vraća u 77. minuti. Dedić je odlično ubacio, a Džeko glavom pogodio mrežu Rumuna. I kada se očekivalo da će Zmajevi pritisnuti da dođu do remija ponovo smo pogriješili na sredini terena što je domaćin kaznio golom u 79. minuti. Konačnih 4:1 postavljeno je u 86. minuti.

Portal SofaScore je analizirao utakmicu i ocijenio sve igrače. U redovima Bosne i Hercegovine najbolju ocjenu dobio je Edin Džeko – 7.0. Drugi najbolji ocijenjeni igrač BiH je Haris Duljević sa 6.9, a na trećem mjestu je Amar Dedić sa 6.8. Golman naše reprezentacije Nikola Vasilj dobio je najgoru ocjenu portala SofaScore, koji je njegovu predstavu sinoć ocijenio sa slabih 5.7.

Ocjene koje je portal SofaScore dodijelio igračima Rumunije i BiH

Bosna i Hercegovina je od Rumunije pretrpila prvi poraz ove sezone u Ligi Nacija. Zmajevi su završili kao prvi na tabeli sa 11 bodova.