Oglasio se sudija koji je poništio Ronaldov gol

Već treći dan traju polemike oko kontroverzne završnice utakmice između Srbije i Portugala odigrane u Beogradu u subotu koja je završila rezultatom 2:2.

Portugal je imao sve u svojim rukama na kraju prvog poluvremena kada je rezultat bio 2:0, a Srbi su u drugom poluvremenu zabili dva gola i izjednačili rezultat. Srbija je ostala s deset igrača, a u posljednjoj minuti utakmice Cristiano Ronaldo je savladao Marka Dmitrovića, golmana Srbije koji je istrčao s gola, i poslao loptu u prazan gol.

Lopta je očito prešla crtu cijelim obimom, ali je Stefan Mitrović klizećim startom spriječio da ne ode dalje i zatrese mrežu, pa glavni sudac Danny Makkelie i pomoćni Mario Diks nisu vidjeli da je Portugal postigao gol.

Ronaldo je već slavio gol, a Mitrović je sjajno na crti još jednom spasio Srbiju nakon šuta Bernarda Silve. On je pokupio odbijac koji je srpski golman izvadio iz gola i pucao s desetak metara. Međutim, pažnja svih bila je usmjerena na Ronalda, koji je prvo slavio gol, ali je zatim poludio kada je vidio da ga suci ne priznaju.

Nije moglo biti ni VAR provjere jer se u kvalifikacijama za SP ne koristi videotehnologija. Uefa je poručila da je postojao plan da se već sad uvede VAR, ali da je koronavirus zaustavio proces implementiranja videotehnologije.

Selektor Portugala je rekao kako mu se sudac Makkelie ispričao nakon utakmice, ali Portugalci su čekali javnu ispirku suca iz Rotterdama. I dobili su je.

"Prema pravilima Fife, sve što mogu reći je da se ispričavam selektoru Fernandu Santosu i reprezentaciji Portugala za sve što se dogodilo. Naš sudački tim uvijek daje sve od sebe kako bi donio ispravne odluke. Kada na ovakav način postanemo glavna vijest, naravno da smo nesretni zbog toga", kazao je Nizozemac za portugalsku A Bolu.