Ogroman kiks Intera: Neshvatljiva greška Perišića, nije pomogao ni Džeko

Inter je ozbiljno kiksao u 26. kolu Serie A. Kod kuće je izgubio 0:2 od Sassuola i tako se propustio vratiti na prvo mjesto, gdje mu je gradski rival Milan. Osim toga, u napetom troboju za Scudetto, aktualnog prvaka može preskočiti i Napoli, koji od njega ima bod i utakmicu manje.

Veliko iznenađenje priredio je Sassuolo. Jako nezgodna momčad, koja je ove sezone pobijedila Milan i Juventus, ali i koja je prije ove utakmice bila tek 12. u Serie A, s 24 boda manje od Intera. Usprkos svemu tome, pobijedila ga je na njegovom terenu.

Giacomo Raspadori postigao je prvi gol za goste u 8. minuti nakon velike greške Hakana Calhanoglua. Veznjak Intera izgubio je loptu u opasno

Konačan rezultat postavio je Gianluca Scamacca u 26. minuti. Hamed Junior Traore centrirao je s lijeve strane, a lopta je išla prema dijelu kaznenog prostora Intera u kojem je bio Ivan Perišić. Međutim, on je tada stao i okrenuo leđa lopti signalizirajući podignutom rukom ofsajd suparnika, kojeg nije bilo. Perišićev neshvatljivi potez iskoristio je Scamacca, neometan utrčao pred gol i jednako tako zabio.

Do kraja je Inter imao nekoliko velikih prilika, ali sve ih je odbranio Sassuolov golman Andrea Consigli.

Trener Simone Inzaghi je na poluvremenu odmah reagovao i u igru ubacio kapitena reprezentacije BiH Edina Džeku, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Džeko je imao dvije sjajne šanse, ali nijednu nije realizirao.