Pet golova na Koševu: Sarajevo izgubilo od Novog Pazara

Fudbaleri Sarajeva ugostili su danas ekipu Novog Pazara u prijateljskoj utakmici koja je prva takvog tipa za Bordo tim nakon dugo vremena. Izabranici Gorana Sablića imali su dosta problema u dosadašnjem dijelu sezone, ali dojam je da se ekipa Sarajeva konačno formira i da će nakon ove reprezentativne pauze Sablić imati sve igrače na raspolaganju, te da će moći voditi svoj tim sa klupe.

Današnji meč stoga je bio prvi nakon formalnog preuzimanja kluba od investitorskog dvojca Mirvić-Tan, koji bi trebao riješiti sve probleme FK Sarajevo, a meč su za domaći tim započeli: Kanurić, Lazić, Dupovac, Kurdić, Pidro, Šabanović, Ševelj, Oremuš, Velkoski, Cmiljanić, Ahmetović.

Već u prvoj minuti, Sarajevo je imalo prvu šansu, a iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, nakon faula nad Cmiljanićem, šutirao je Pidro koji je bio neprecizan. Nakon samo tri minute, imali su i gosti odličnu šansu, ali je Kanurić dobro intervenisao nakon pokušaja gostujućeg napadača.

Igrala se 13. minuta kada je Sarajevo stiglo do vodstvo. Oremuš je iz sredine povukao loptu i odigrao je do Borisa Cmiljanića, koji asistira za Ahmetovića, a iskusni napadač Sarajeva rutinski matira golmana gostiju za vodstvo svoje ekipe.

Već nakon pogotka Sarajeva, igra se malo usporila. Domaći tim je imao loptu i kontrolisao je sredinu terena, ali nije stvarao previše ozbiljnih šansi. Kazna za to stigla je u 30. minuti. Nakon kornera, lopta je došla do Tamirlana Dzhamalutdinova koji pogađa mrežu Bordo tima sa nekih 16 metara za poravnanje.

Do kraja prvog poluvremena, bilježi se još šansa Ahmetovića za Sarajevo, ali njegov pokušaj nakon ubačaja Cmiljanića sa desne strane odlazi pored gola.

Već na poluvremenu, Sarajevo je napravilo određene promjene. Hebibović i Palić su zamijenili Šabanovića i Kurdića. Sarajevo je imalo šansu da dođe do vodstva već na otvorenju drugog dijela ali promašilo je dobru šansu, da bi gosti nakon dvije vezane prilike stigli do vodstva u 53. minuti. Odbrana Sarajeva nije dobro reagovala, a mrežu Bordo tima pogodio je Luka Ratković.

Samo dvije minute kasnije, isti igrač je opet bio u prilici, ali odbrana Sarajeva ovaj put je reagovala nešto bolje. Boris Cmiljanić danas je bio dosta dobro raspoložen, a nakon njegovog dobrog prodora u 58. minuti i ubačaja, Anel Hebibović pogađa prečku. Prvi nastup nakon povratka u Sarajevo danas je upisao i Rifet Kapić, koji je u 62. minuti zamijenio Cmiljanića, a pored njega, nastup je zabilježio i Dal Varešanović, koji se oporavio od povrede. On je zamijenio Velkoskog.

Već u narednom napadu Tamirlan Dzhamalutdinov postiže svoj drugi gol sjajnim udarcem sa 18 metara, te povećava prednost gostiju na 3:1. U 67. minuti, Kapić ubacuje iz kornera, a Dupovac šutira malo preko prečke. Već u narednom napadu, Ahmetović glavom šutira pored gola poslije ubačaja Hebibovića.

U 69. minuti, Ahmetović je još jednom bio u šansi ali ne pogađa, a tempo igre Sarajeva nije opadao iako je napravilo još nekoliko izmjena. Tako je šansu dobio i mladi Tarik Ramić, kao i Armin Imamović, Kenan Dervišagić, Aldin Mešić te Haris Konjalić. U 78. minuti, Mersudin Ahmetović je zatresao mrežu gostiju, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Ratković je u 88. minuti imao još jednu šansu za goste, ali je Kanurić odbranio njegov pokušaj. U 89. minuti, Sarajevo je dobilo penal. Uspješno ga je realizovao Dal Varešanović za konačan ishod meča, trijumf Novog Pazara rezultatom 3:2.

Sarajevo je u ovoj utakmici nastupilo bez Dizdarevića, Bodula, Bagarića, Fanima i Kobiljara, a Novi Pazar je došao bez pet prvotimaca. Među tom petorkom su bili i Faris Handžić i Almir Aganspahić, nekadašnji fudbaleri Sarajeva.