Pjanić fantastičan, Bešiktaš ponižen

Fudbaleri Bešiktaša su nastavili sa katastrofalnom formom i u utakmici 14. kola turske Superlige izgubili na svom terenu od Giresuna sa čak 0:4.

Naš Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč za Bešiktaš, a njegova momčad je četvrti put uzastopno poražena u domaćem prvenstvu.

Pjanić je prema portalu Sofascore dobio ocjenu 7.4 i bio je najbolje ocijenjeni igrač Bešiktaša.

Gosti su poveli u 22. minuti golom Diabatea iz penala, da bi Bešiktaš od 39. minute ostao sa igračem manje. Direktan crveni karton zaradio je Uysal, pa je Giresun do kraja meča imao brojčanu prednost.

Balde u 55. minuti pogađa za 0:2, a Serginho desetak minuta kasnije zabija gol za visokih 0:3.

Momčad Giresuna je u 90. minuti postigla još jedan gol i to preko Champnessa.

Interesantno da je do ovog susreta Giresun postigao samo osam golova u prethodnih 13 kola.