Pjanić kakvog nikad nismo vidjeli: Izašao zbog povrede, a onda je izgubio živce

Altay je u prvoj utakmici šestog kola turske Superlige savladao Bešiktaš sa 2:1, a naš Miralem Pjanić se povrijedio u prvom poluvremenu i morao je izaći iz igre.

Pjanić je nastupio od prve minute za Bešiktaš, međutim u 32. minuti je zbog povrede napustio igru.

Pjanić je ostatak utakmice bio vrlo aktivan pokraj klupe. Iako na terenu važi za mirnog i staloženog igrača, jučer je u nekoliko navrata ulazio u verbalne konflikte sa sudijom, čemu svjedoči sljećeći snimak.

Još uvijek nije poznato koliko će Pjanić biti odsutan, a svi se nadamo da će selektor Petev moći računati na njega u kvalifikacionim susretima protiv Kazahstana i Ukrajine (9. i 12. oktobar).

Bešiktaš je poveo u 47. minuti golom Yalcina, ali desetak minuta kasnije Kappel zabija za 1:1.

Gol za preokret i pobjedu Altaya postigao je Bamba u 88. minuti.

Ekipi Bešiktaša je ovo bio prvi poraz u ligi i trenutno je drugoplasirana sa 14 bodova.