Plemićima je nedostajalo sreće: Zrinjski ispao od Sheriffa

Zrinjski, nažalost, nije uspio kreirati iznenađenje u Moldaviji i savladati Sheriff kako bi se plasirao u drugo pretkolo Lige prvaka.

Prvak BiH uopšte nije bio u podređenom položaju, potpuno ravnopravno se nosio s favoritom, ali jedna je greška presudila Plemićima…

Domaćin je djelovao nešto konkretnije tokom uvoda meča u Kišinjevu, ali ipak bez stopostotnih šansi. Do prednosti Sheriff dolazi u 22. minuti, nakon kornera je nespretno reagovao Igor Savić i glavom loptu poslao u vlastitu mrežu.

Ubrzo nakon toga u odličnoj prilici se našao Nemanja Bilbija, ali nakon što je istrčao pred vratara Abaloru šutirao je preko gola Moldavaca.

Do poluvremena je ostalo 1:0, a nakon odmora Zrinjski je otvorenog garda krenuo po izjednačenje.

Novu sjajnu šansu imao je Bilbija kada je šutirao glavom u 65. minuti, ali Abalora je krajnjim naporom odbranio. Zatim je 11 minuta kasnije Kamenar iskosa šutirao pored gola Sheriffa.

Uzvratio je Pernambuco u 78. minuti, ali Čondrić je bio na visini zadatka. U nadoknadi je Yansane istrčao sam pred vratara Zrinjskog, ali ponovo je odlično intervenisao Čondrić.

Rezultat se tako nije mijenjao, Sheriff je s konačnih 1:0 (prva utakmica 0:0) prošao u narednu rundu kvalifikacija elitnog takmičenja, dok Zrinjskog sada očekuju utakmice u drugom pretkolu Konferencijske lige, piše SC.

Sheriff – Zrinjski 1:0 (Savić 22’ autogol)

Stadion Zimbru u Kišinjevu. Glavni sudija: Radu Peterscu (Rumunija). Žuti kartoni: Lushkja (Sheriff), Zlomislić, Janković (Zrinjski).

SHERIFF: Abalora, Guedes, Kiki, Radeljić, Kpozo, Lushkja (Cojocari), Kyabou, Badolo, Yansane, Rasheed (Pernambuco), Ouattara (Evangelou).

ZRINJSKI: Čondrić, Bekić (Memija), Barišić, Magdić, Ćorluka, Zlomislić (Kamenar), Savić, Ćuže (Mandić), Janković (Sabljić), Tičinović (Jukić), Bilbija.