Plašili smo se najstrašnijeg napada svijeta, a onda su ih Anel, Dennis i Siniša vratili na fabričke postavke

Fudbalska reprezentacija BiH iznenadila je fudbalsku Evropu odigravši 1-1 u Strasbourgu kod Francuske.

Aktuelni prvak svijeta bio je apsolutni favorit u ovom meču, no naši Zmajevi pokazali su hrabrost, taktičku zrelost, a u prilog nam je išao i crveni karton Julesa Koundea početkom drugog poluvremena.

Ono što je posebno impresioniralo je igra naša tri mlada štopera, koji su protiv sebe imali najjači napad svijeta u vidu Kyliana Mbappea, Karima Benzeme i Antoinea Griezmanna i nisu pokleknuli.

Koliko su Trikolori bili nemoćni najbolje pokazuje podatak da za 90 minuta nisu imali nijedan udarac nogom u okvir gola Ibrahima Šehića. Jedini šut, ako se uopšte može računati šutem, bio je trzaj glavom Griezmanna kod izjednačujućeg gola.

Dušan Bajević možda se nije proslavio na klupi reprezentacije BiH, no zaslužan je što ne moramo brinuti za defanzivce u narednih 10 godina.

Tri mlada momka Anel Ahmedhodžić, Dennis Hadžikadunić i Siniša Saničanin, koji su zajedno skupili 28 nastupa za Zmajeve, odigrali su besprijekorno u Strasbourgu i zaslužuju najveće pohvale, a da ovo nije slučajnost pokazuje i utakmica iz marta ove godine protiv istog rivala na Grbavici, kada su Francuzi protiv iste trojke imali samo dva udarca u okvir gola, od čega je jedan završio u mreži, i to ponovo nakon kornera.

Treba pohvaliti i bekove Seada Kolašinca te naknadno pozvanog Matea Sušića, koji se nije dao protiv nezgodnog Mbappea i u svakom slučaju treba na njega računati u nastavku kvalifikacija.

A naredni kvalifikacijski meč Zmajevi igraju 7. septembra u Zenici protiv Kazahstana, kada će neke stvari biti mnogo jasnije.