Pobuna u NBA klubu: Jedan igrač otišao na poluvremenu, drugi odbio da uđe u igru

Burno je u NBA klubu Hoston Rocketsima. Na ionako očajnu rezultatsku sezonu (10 pobjeda, 27 poraza), sada se nadovezao skandal na meču protiv Denver Nuggetsa (11:124).

Nakon što je pomoćni trener "Raketa" John Lucas prozvao više igrača na poluvremenu zbog slabe igre i zaostatka od čak 22 poena (55:77), uključujući beka Kevina Portera i centra Christiana Wooda, uslijedila je neočekivana reakcija.

Porter je ušao u žestoku verbalnu razmjenu s Lucasom, bacio je jedan predmet i odmah napustio dvoranu, dok je revoltirani Wood odbio ući u igru sa klupe za rezervne igrače u nastavku.

Rocketsi se nisu vratili na teren Toyota centra sve do nekoliko trenutaka prije početka treće četvrtine.

"Imali smo burnu raspravu. Imam određene zahtjeve za ovu ekipu se tiče čvrstie igranja. Nisam bio zadovoljan zalaganjem", rekao je glavni trener Rocketsa Stephen Silas nakon utakmice, prenosi ESPN.

Inače, Portera sedmicama muči nagnječenje lijevog bedra, zbog čega je propustio nekoliko utakmica, ali to nije bio problem koji je doveo do njegovog izostanka nakon poluvremena.

Wood, vodeći strijelac Rocketsa ove sezone, nije počeo meč u startnoj petorci zbog kršenja klupskih pravila, rekao je Silas. Wood je u prvom poluvremenu odigrao osam minuta bez poena.