Dijamant prekinuo patnju na Bilinom polju: Edin Džeko matirao Luksemburžane!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras Luksemburg sa 1:0 na Bilinom polju.

Edin Džeko je ušao u igru u drugom poluvremenu i na asistenciju Hrvoja Miličevića u 86. minuti doveo "Zmajeve" u vodstvo.

Prekinuli seriju neuspjeha

Riječ je o prijateljskom susretu o kojem smo tražili trijumf nakon serije od nekoliko mečeva bez pobjede.

U prvom poluvremenu još smo i imali neke šanse, dok je veći dio drugog dijela bio prilično nezanimljiv pred solidno popunjenim tribinama zeničkog stadiona. Najbolju šansu u nastavku imao je Luka Mernalo, no on iz blizine nije bio precizan.

Rezultatsku, ali i igračku patnju bh. tima, u 86. minuti prekinuo je Dijamant, koji je praktično bio posljednji adut selektora "Zmajeva" Ivayla Peteva, koji je meč počeo sa sedam novih igrača u odnosu na nekoliko dana ranije i poraz od Gruzije (0:1), također u prijateljskom susretu na Bilinom polju.

Prethodno je bh. selekcija imala nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, a posebno se izdvaja ona iz 40. minute kada je Smail Prevljak iz dobre pozicije šutirao nekoliko metara iznad gola.

Slijedi Liga nacija

Samo tri minute kasnije Ermedin Demirović je dobro uposlio Adija Nalića koji je šutirao pravo u golmana, prenosi "Anadolu Agency". BiH je imala odličnu priliku i u 44. minuti, ali je golman Luksemburga odbranio šuta Amera Gojaka.

Reprezentacija Luksemburga je imala dobru priliku u 55. minuti, ali se rezultat nije mijenjao. Luksemburg je uzvratio u 79. minuti, ali je Nikola Vasilj odbranio dobar šut Gersona Rodriguesa.

Nakon dobre akcije reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 86. minuti povela 1:0 golom Džeke, što je bio i konačan rezultat meča.

Duel s Luksemburgom je ujedno bio i posljednja provjera bh. tima uoči predstojeće Lige nacija.