Vijesti iz Turske kao da su poručene za Ivayla Peteva

Miralem Pjanić se oporavio od povrede i odigrao je 82 minute u duelu njegovog Bešiktaša i Trabzona (1:2).

Pjanić je zbog povrede propustio prethodne dvije utakmice, a njegov povratak na teren je odlična vijest i za selektora Peteva uoči odlučujućih utakmica u kvalifikacijama za SP protiv Finske (13. novembar) i Ukrajine (16. novembar).

Bešiktaš je večeras doživio prvi poraz pred svojim navijačima u ligi u tekućoj sezoni.

Trabzon, koji je aktuelni lider, poveo je golom u četvrtoj minuti sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, a strijelac je bio Onur.

Domaći su poravnali preko Larina u 62. minuti, ali Cornelius u 94. minuti zabija za 1:2 i donosi velika tri boda Trabzonu.

Trabzon je trenutno prvi na tabeli sa 30 bodova, dok Bešiktaš zauzima četvrto mjesto i ima 10 bodova manje.