Poraz bordo tima. Sarajevo primilo tri gola za poluvrijeme

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na današnjoj, prijateljskoj utakmici. Krajnji ishod susreta protiv danskog Horsensa glasio je 2:3, objavio je FK Sarajevo.

Horsens je poveo odmah na otvaranju susreta. Poslije jednog prekida, lopta je nakon udarca glavom završila iza leđa Belmina Dizdarevića. Igrala se tada 6. minuta utakmice. Nedugo poslije Bagarić je isprobao svoj udarac, ali lopta odlazi pored gola. Potom je uslijedio period bez prilika na obje strane.

Igrala se 33. minuta kada je ponovo Bagarić bio u prilici, međutim, gol je viđen ipak na drugoj strani. Horsens je povećao vodstvo, a do odlaska na odmor, poslije još jednog prekida, postigli su novi gol za 0:3.

Na otvaranju drugog poluvremena zaprijetio je Varešanović iz dobre prilike. Isti igrač je nedugo poslije šutirao s distance, Delač odbranio, a u nastavku napada Bagarić je šutirao, međutim bez promjene rezultata.

Sarajevo je dobru igru u drugom poluvremenu krunisalo golom u 60. Minuti. Đokanović je šutirao, igrač Horsensa rukom zaustavlja loptu i sudija pokazuje na bijelu tačku. Loptu uzima Kapić i sigurnim udarcem matira bivšeg golmana Sarajeva, Mateja Delača, koji nosi dres danskog tima.

U 77. minuti novi gol. Strijelac je Velkoski, koji lijepim udarcem, lijevom nogom šalje loptu iza leđa Delača.

Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata. Sarajevo za četiri dana igra novu utakmicu. Protivnik izabranicima trenera Aleksandra Vasoskog bit će FC Qiziqum iz Uzbekistana.

Sarajevo je igralo u sastavu: Dizdarević (od 61’ Šahinović), Šabanović (od 61’ Hebibović), Pidro (od 61’ Islamović), Mujakić (od 61’ Trako) , Dupovac (od 56’ Lazić), Šečerović (od 61’ Palić), Đokanović (od 61’ Buljubašić), Suljić (od 61’ Irfan Ramić), Varešanović (od 61' Kobiljar), Kapić (od 61’ Velkoski), Bagarić (od 61’ Bodul).