Poraz odbojkašica od Francuske, do osmine finala mogu jedino težim putem

nska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u trećem kolu grupe A Evropskog prvenstva od Francuske sa 3:0 (25:19, 25:14, 26:24). Zmajice u ovom meču nisu bile na željenom nivou protiv protivnika sa kojim se moglo igrati.

Zmajice su se dugo dobro držale u prvom setu. Naše reprezentativke su dva puta dobro reagovale nakon time-outa Stevana Ljubičića, a set je izmakao kontroli kada su Francuskinje otišle na šest poena razlike (20:14). Mnogo smo napadali kroz sredinu, iako nije išlo, a na kraju Zmajice su izgubile set sa šest poena razlike (25:19).

Drugi set reprezentativke BiH su odigrale veoma loše. Rano se već vidjelo da Zmajice ne mogu ništa u ovom dijelu meča. U jednom trenutku Gicquel je eksplodirala i naše djevojke nisu imale rješenje. Selektor Ljubičić je na jednom time-outu “naružio” odbojkašice i poručio da izgledaju ružno na terenu i napravio je neke izmjene, no to nije pomoglo i naš nacionalni tim izgubio je drugi set sa 25:14.

Selektor Ljubičić na početku trećeg seta vratio je najjači tim na teren. Ponovo je nedostajalo kvalitete u napadu. Nakon nešto lošijeg početka, Zmajice su proigrale i vratile rezultat u egal. Problem su bile servis greške i zbog toga naše djevojke nisu uspijevale doći do prednosti. U finišu Francuskinje su otišle na +3, ali naš tim se uspio vratiti na 22:22.

Iako je kapitenka Begić u nastavku napravila grešku, a potom je izblokirana, ipak se ušlo u veoma neizvjesnu završnicu trećeg seta. Ipak, falilo je koncentracije našim djevojkama u završnici i Francuska je dobila set sa 26:24, a time i set sa 3:0.

U osminu finala Evropskog prvenstva za odbojkašice plasirat će se po četiri selekcije iz svake od četiri grupe, a izabranice Stevana Ljubičića imaju još odigrati dva susreta – protiv Belgije i Rusije, tako da ih očekuje jako težak zadatak kako bi se domogle naredne runde takmičenja.