Portland poražen od Lakersa, devet poena Nurkića

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Portland Trail Blazerse sa 111:88 u drugoj utakmici prve runde doigravanja NBA lige, čime su rezultat u seriji izjednačili na 1-1.

Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić je za nešto više od 28 minuta provedenih na terenu u dresu Blazersa postigao devet poena, uz osam skokova i dvije asistencije.

Najkorisniji igrač nakon restarta sezone Damian Lillard povrijedio je prst u trećoj četvrtini zbog čega je morao u svlačionicu, ali je uprkos tome bio najbolji strijelac Portlanda sa 18 poena, dok je CJ McCollum postigao 13. No, Lillard je umirio navijače Blazersa, rekavši nakon meča da će biti spreman za treću utakmicu.

Najbolji kod Lakersa bio je Anthony Davis sa 31 poenom i 11 skokova za svega 29 minuta. U posljednjoj četvrtini u kojoj je njegova ekipa imala 30 poena prednosti, Davis nije ulazio u igru.

LeBron James je postigao skromnih 10 poena uz šest skokova i sedem asistencija.