Porto ide dalje: Igrači u avionu gledali dramu iz Madrida. Pogledajte ludnicu koja je uslijedila

Porto se pridružio Club Bruggeu u osmini finala Lige prvaka iz grupe B. Porto je u prvoj utakmici jučerašnjeg dana u ovoj grupi s 4:0 slavio protiv Bruggea, a prolazak mu je osigurao remi Atletica i Bayera (2:2).

Atletico je pred svojim navijačima dva puta gubio protiv Bayera golovima Diabyja i Hudson-Odoija, ali se vraćao preko Carrasca i De Paula. U 99. minuti je za Atletico dosuđen penal nakon igranja rukom gostujućeg igrača.

Drama u Madridu

Produžio je glavni sudac utakmicu za čak devet minuta, a u posljednjim sekundama susreta momčad Diega Simeonea imala je korner. Nastala je gužva u šesnaestercu Bayera, a nakon pregleda VAR snimke utvrđeno je kako je netko od gostiju igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Pokazao je sudac na bijelu tačku za Atletico i dao im nadu za pobjedu i borbu za osminu finala Lige prvaka. Carrasco je uzeo loptu u svoje ruke, namjestio je na bijelu tačku, a onda je uslijedio - šok.

Hradecky mu je odbranio udarac, ali samo odbio loptu na glavu Saula Nigueza, koji pogađa prečku, a lopta se ponovno, posve nevjerovatno, odbija na nogu Atleticovom igraču. Zapucao je Hermoso na gol Bayera, ali uspjeli su nogometaši njemačke momčadi to blokirati i izbaciti van terena.

S ovim bodom Atletico je ostao bez osmine finala Lige prvaka. Nakon pet odigranih kola imaju pet bodova, četiri manje od Porta na drugom mjestu, a za vratom im puše Bayer koji ima bod manje.

Porto ide dalje, ludnica u avionu

Igrači Porta dramatičnu završnicu iz Madrida pratili su u avionu na povratku iz Bruggea. U avionu je nastala ludnica nakon što Carrasco nije realizirao jedanaesterac. I kada je postalo jasno da je Porto izborio plasman među 16 najboljih klubova Evrope.

Najveće iznenađenje ove grupe je svakako Club Brugge koji je sjajnim igrama stigao do prvog mjesta u grupi. Atletico je sa druge strane iznenadio i razočarao sve.