burno na euru

Portugal u sudijskoj nadoknadi slomio otpor Češke, Cristiano Ronaldo ušao u historiju

U utakmici koja se igrala u Leipzigu, selekcije Češke je povela golom Lukasa Provoda u 62. minuti, a onda je uslijedio preokret

Fudbalska reprezentacija Portugala u prvom kolu grupe F Evropskog prvenstva 2024 savladala Češku rezultatom 2:1, javlja Anadolu.

U utakmici koja se igrala u Leipzigu, selekcije Češke je povela golom Lukasa Provoda u 62. minuti.

Portugalci su uspjeli izjednačiti u 69. autogolom Robina Hranaca.

Reprezentacija Portugala je potom povela sa 2:1 golom Francisca Conceicaoa u drugoj minuti sudijske nadoknade, što je bio i konačan rezultat meča, prenosi AA.

Portugalski as Cristiano Ronaldo je večerašnjim nastupom postao igrač koji je nastupio na šest evropskih prvenstava, nakon što je uvršten u prvu postavu za utakmicu protiv Češke.

Ronaldo je debitirao na evropskim prvenstvima 2004. Trenutno je rekorder sa 25 utakmica i rekordnih 14 golova na evropskim šampionatima.

Također, u prvoj postavi je bio i njegov saigrač Pepe, koji će sa 41 godinom i 113 dana postao najstariji igrač u historiji evropskih prvenstava.

U istoj grupi, ranije danas fudbalska reprezentacija Turske savladala je Gruziju rezultatom 3:1.