Posušje upisalo prvu pobjedu u Premijer ligi

U 4. kolu m:tel Premijer lige BiH, HŠK Posušje savladalo je s 1:0 aktuelnog prvaka, banjalučki Borac.

U prvom poluvremenu na stadionu Mokri Dolac nije viđeno puno situacija. Prva ozbiljnija prilika dogodila se u 14. minuti kada udarac Vranješa iz slobodnjaka ide ravno u ruke golmana domaćih.

U 36. minuti susreta udarac Vukoje s oko 20 metara ide malo preko gola Borca.

Kapetan domaćih Landeka u petoj minuti zaradio je žuti karton, dok je mladi Lauš prvi žuti dobio u 13. minuti.

Posušje u 43. minuti preko Dominika Begića dolazi u vodstvo i postiže prvi pogodak u Premijer ligi nakon 12 godina čekanja.

Pred sam kraj prvog poluvremena, u 44. minuti, Posušje je ostalo s deset igrača na terenu, jer je zbog prekršaja na sredini terena Lauš dobio drugi žuti karton.

Kod domaćih je javnu opomenu dobio i Zvonimir Vukoja.

Na otvaranju drugog poluvremena Posušje prijeti preko Dominika Begića koji iz daljine puca pored gola Borca.

U 52. minuti Dejan Meleg ulazi u šesnaesterac domaćih i puca pored gola Posušja, dok u 58. minuti žuti karton dobiva strijelac Begić.

Bešlić je u 66. minuti bio u dobrom prodoru prema golu Borca, a Đorđe Milojević ga ruši s leđa i sudac Grbić mu pokazuje crveni karton.

Zbog zadržavanja vremena u 73. minuti žuti karton je zaradio vratar Posušja Boris Baćak. Domaći vratar hvata loptu nakon udarca Vušurovića u 78. minuti.

Borac je do kraja zaprijetio preko Čavića, a Posušje je propustilo dvije dobre prilike preko Begića i Ilinkovića.